دست به دست شدن بیش از ۵ هزار برگه سهم/ خودرویی‌ها در راس معاملات

طی امروز در تالار شیشه ای رقم خورد:

دست به دست شدن بیش از ۵ هزار برگه سهم/ خودرویی‌ها در راس معاملات

تالار

امروز معامله‌گران بازارسرمایه ۵ هزار و ۴۱۱ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۸۷ هزار و ۹۵۲ نوبت معامله و به ارزش ۴۹ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، امروز (یکشنبه یازدهم آبان ماه ۹۹) تالار شیشه‌ای، شاهد روند نزولی در شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۶۷۹۸ واحدی معادل ۱.۹۹ درصد به رقم ۳۳۴ هزار و ۷۲۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۳۳۷۵ واحدی معادل ۰.۸۹ درصد، عدد ۳۷۴  هزار و ۹۴۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۲۱۱ واحدی به رقم ۲۴۵ هزار و ۵۸۱ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۴۷۷۴ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۳۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۹۵۱۵ واحد کاهش به رقم ۸۸۷ هزار و ۶۲۲واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۰۶۱۱ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۷۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد معاملاتی فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۴۶۰۶ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در روند نزولی شاخص کل بورس داشت و پس از آن نیز نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، شپنا، شتران و شبندر، بیشترین اثرگذاری را در قرمزپوش شدن نماگر بورس داشتند. همچنین نمادهای معاملاتی کچاد، شبهرن، ونوین و شسپا، با بیشترین افزایش، از افت بیشتر شاخص کل بورس جلوگیری کردند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی خساپا، فولاد، سیتا، فملی، خگستر، شپنا، لپارس و وبصادر به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شدند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی ولپارس، فنورد، غدام، کحافظ، کساوه، فملی و لسرما با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی وملی، کسعدی، ثشاهد، حکشتی و کفپارس بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در دومین روز هفته، به جز شاخص صنعت وسایل ارتباطی (۳.۱۰ درصد افزایش)، دیگر شاخص های صنعت نظیر، فلزات اساسی، زراعت، رادیویی، فراورده نفتی و محصولات کاغذ با کاهش همراه شدند.

گفتنی است، در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد حتوکا (حمل‌ونقل‌توکا) با ۱۰.۲۲ درصد و پس از آن نیز نمادهای قزوین، کحافظ، شبهرن، خاهن، خرینگ و وپست می باشد. همچنین بیشترین کاهش قیمت متعلق به نماد  خپارس متعلق به پارس‌ خودرو با ۱۱.۲۲ درصد افت بود.

label, , ,

About the author