بازدهی بازارهای مالی در هفته دوم آبان‌ / سکه رکورددار ریزش شد

بازدهی بازارهای مالی در هفته دوم آبان‌ / سکه رکورددار ریزش شد

بازدهی بازارهای مالی در هفته دوم آبان‌ / سکه رکورددار ریزش شد

سه بازار سکه، دلار، طلا در هفته دوم آبان‌ماه و در روزهای پر تب‌و‌تاب انتخابات آمریکا ریزش دسته‌جمعی داشتند و به ترتیب ۷٫۴، ۶٫۶، ۴٫۵ درصد کاهش قیمت را تجربه‌کردند. در این میان تنها بورس بود که توانست بازدهی اگرچه اندک ولی مثبت ثبت کند.

 به نظر می‌رسد این روزها نبض بازارهای مالی در دست انتخابات آمریکاست و هیاهوی آن تاثیر چشم‍‌‌گیری روی ریزش بازارها داشته است. در روزهای پایانی هفته جاری سه بازار سکه، بورس، طلا و دلار روند کاهشی داشتند و بازدهی منفی ثبت کردند.

سکه

قیمت سکه تمام بهار آزادی که پایان هفته گذشته 13 میلیون و 297 هزار تومان بود تا پایان این هفته، با 997 هزار تومان کاهش، به 12 میلیون و 300 هزار تومان رسید.

بنابراین نرخ سکه در هفته جاری با کاهشی 7.4 درصدی مواجه شد.

دلار

بازار ارز از  پیش از انتخابات روزهای پرنوسانی را پشت سر می‌گذاشت. این اسکناس آمریکایی که پنج‌شنبه هفته گذشته با قیمت 28هزار 225 تومان در صرافی‌ملی معامله می‌شد تا پنج‌شنبه این هفته به 26 هزار و 355تومان رسید.

بر این اساس قیمت دلار با کاهش هزار و 780 تومانی 6.6 درصد بازدهی منفی داشت.

منبع: سایت صرافی ملی، سایت بورس اوراق بهادار، شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز

طلا

قیمت طلا 18 عیار پایان هفته دوم آبان‌ماه 58 هزار تومان کاهش داشت.

این فلز گران‌بها هفته را با قیمت یک میلیون و 281 هزار تومان آغاز کرد و با نرخ یک میلیون و 223 هزار تومان به پایان رساند. بر این اساس طلا 18 عیار ریزشی 4.5 درصدی را تجربه کرد.

بورس

بورس تنها بازاری بود که این هفته توانست اگرچه کم اما بازدهی مثبت از خود بر جای بگذارد.

شاخص بورس اوراق بهادار که پایان بازار هفته پیش در سطح یک میلیون و 288هزار و 330.5واحد قرار داشت با رشدی دو هزار و 240 واحدی به سطح یک میلیون و 290هزار و 571.3 واحد رسید.

label, , ,

About the author