واکنش نزولی بورس به پیروزی بایدن / جو هیجانی باعث تشدید عرضه شد

واکنش نزولی بورس به پیروزی بایدن / جو هیجانی باعث تشدید عرضه شد

واکنش نزولی بورس به پیروزی بایدن

با شروع معاملات امروز بازار سهام در حالی که احتمال پیروزی بایدن در انتخابات بسیار زیاد است عرضه در بازار سهام به دلیل ریزش قیمت دلار و جو هیجانی زیاد و روند شاخص کل نزولی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل متاثر از عرضه سنگین در نمادهای شاخص‌ساز و ارز محور حدود 2 درصد ریزش کرد و به یک میلیون و 262 هزار واحد رسید، شاخص هم‌وزن نیز روندی نزولی داشت.

نمادهای خودرویی و بانکی روند خوبی در بازار سهام داشتند اما در ادامه روند معاملات بازار سهام جو هیجانی عرضه در این نمادها را نیز افزایش داد و باعث سیر نزولی در برخی از نمادهای این گروه‌ها شد.

همچنین در جریان معاملات امروز نمادهای خودرو، خساپا و وبصادر بیشترین حجم معاملات و نمادهای خودرو، دارایکم و خساپا بیشترین ارزش معاملات را داشته‌اند.

گروه‌های ارز محور مانند فلزات اساسی، پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها در حالی روند نزولی داشتند که روز چهارشنبه به دلیل محتمل بودن پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا روندی صعودی داشتند.

گروه‌های خودرویی، بانک‌ها و فلزات اساسی صنایع برتر بازار سهام امروز بودند و نمادهای فولاد، فملی و کگل بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سهام داشتند.

به عقیده کارشناسان فشار فروش در برخی نمادهای بانکی  و خودرویی و همچنین بسیاری از نمادهای ارز محور هیجانی است و این سهم‌ها حتی با کاهش قیمت دلار نیز ارزندگی دارند اما فشار فروش در بازار سهام امروز هیجانی بود.

همچنین طبق پیش‌بینی کارشناسان روند سهم‌های ارز محور بازار سهام در روزهای آینده متعادل خواهد شد و بازار سهام با روند صعودی نمادهای خودرویی و بانکی سیر صعودی خود را آغاز خواهد کرد.

label, , ,

About the author