پیش‌بینی بورس فردا 18 آبان 99

در گفتگوی تجارت‌نیوز با یک کارشناس مطرح شد:

پیش‌بینی بورس فردا 18 آبان 99 / بازار سهام کی به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس فردا 18 آبان 99

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل متاثر از عرضه در نمادهای ارز محور حدود ۲ درصد افت کرد و به یک میلیون و ۲۶۲ هزار واحد رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز با خبر پیروزی احتمالی بایدن در انتخابات آمریکا سهم‌های ارز محور روندی نزولی داشتند و جو هیجانی فشار عرضه را در بازار سهام افزایش داد. اما روند بازار سهام کی به تعادل می‌رسد؟

حسین شیبانی، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به رشد بازار سهام در 6 ماه نخست سال گفت: زمانی که شاخص کل بازار سهام به 2 میلیون واحد رسید قیمت دلار بسیار پایین‌تر بود و در زمان ریزش بازار نیز دلار رشد داشت و همین الان نیز سهم‌های بازار به لحاظ قیمت دلار ارزندگی دارند اما نمی‌شود گفت روند بازار سهام صرفا به دلار بستگی دارد، بلکه به نظر می‌رسد روند بازار سهام بیشتر به سیاست‌های داخلی بستگی داشته باشد.

این کارشناس در رابطه با زمان به تعادل رسیدن بازار سهام و سناریو‌های احتمالی بیان کرد: احتمالا بازار سهام بعد از قطعی شدن پیروزی بایدن متعادل‌تر خواهد شد و بازار سهام به این نتیجه خواهد رسید که روند آینده بهتر خواهد بود.

ولی بعد از قطعی شدن ریاست جمهوری بایدن دو سناریو مطرح است، اول اینکه اگر سیگنال‌های مذاکره به بازار سهام مخابره شود و مذاکره از سوی ایران رد شود بازار سهام دوره رکود طولانی خواهد داشت اما اگر سیاست بایدن نیز مانند ترامپ فشار به ایران باشد بازار سهام بیشتر از این ریزش نخواهد داشت و نهایتا بین شاخص یک میلیون تا یک میلیون و 300 نوسان خواهدا کرد، به‌نوعی بعد از انتخاب بایدن همه چیز به سیاست ما در مقابل آمریکا بستگی دارد.

این کارشناس در رابطه با روند بازار فردا گفت: روند بازار سهام فردا نزولی است اما شیب این روند نزولی بسیار کمتر از امروز است و به نظر من نهایتا 8 تا 10 هزار واحد افت خواهد کرد.

label, ,

About the author